Autorzy i autorki

Alicja Kiełpińska

Cześć! Mam na imię Alicja i o języku mogłabym mówić godzinami. Fascynuje mnie niemal wszystko, co z nim związane, a najbardziej socjolingwistyka, język hip hopu i polityka językowa. Jestem absolwentką skandynawistyki, przez co moje zainteresowania głównie skupiają się wokół języków skandynawskich i nordyckich. Obecnie uczę szwedzkiego, a w wolnych chwilach uwielbiam uprawiać jogę, jeść dobre, roślinne jedzenie i oglądać vlogi podróżnicze.

linkedin / ig @alicja.kielpinska

Agata Górzyńska-Kielak

Jestem korektorką, redaktorką, teoretyczką muzyki. Pracuję z tekstami – głównie książkami o tematyce związanej z muzyką, historią i historią sztuki oraz tekstami użytkowymi. Po godzinach chłonę literaturę faktu i piękną. Śpiewam w chórze, spaceruję, głaszczę kota.

linkedin / ig @ztekstem

Oprócz tego wpisy na naszej strony powstawały przy współpracy z:
Fundacją „W stronę dialogu” zajmującą się edukowaniem na temat społeczności romskiej i wspomaganiem Romów w Polsce,
Maciejem Makselonem, polonistą i redaktorem wydawnictwa WAB,
Kamilem Czaińskim, doktorantem IS PAN, specjalistą od języka śląskiego.

Redakcja naczelna

Maria Bolek

Robię doktorat z fonologii i pracuję jako lingwistka przy rozwijaniu nowych technologii. Wcześniej uczyłam angielskiego (zgodnie z moim filologicznym wykształceniem), pracowałam przy festiwalach filmowych i studiowałam antropologię i etnologię kulturową. Lubię drążyć różne tematy, kwestionować, dociekać i analizować. W wolnych chwilach niańczę dwa koty, rysuję zwierzątka i spaceruję po mieście.

linkedin / researchgate / email

Paweł Chról

Uczę hebrajskiego, ale nie ograniczam się do tego języka – lubię poznawać też inne kultury i języki (albo może: różne kultury za pośrednictwem języków). Interesuje mnie też to, jak działa język sam w sobie – być może to przez to, że studiowałem filozofię. Na co dzień poznaję świat też m.in. za pośrednictwem roślinnej kuchni z różnych stron świata.

linkedin / instagram

Chcesz zostać autorem / autorką? Napisz do nas!