Autorzy i autorki

Alicja Kiełpińska

Cześć! Mam na imię Alicja i o języku mogłabym mówić godzinami. Fascynuje mnie niemal wszystko, co z nim związane, a najbardziej socjolingwistyka, język hip hopu i polityka językowa. Jestem absolwentką skandynawistyki, przez co moje zainteresowania głównie skupiają się wokół języków skandynawskich i nordyckich. Obecnie uczę szwedzkiego, a w wolnych chwilach uwielbiam uprawiać jogę, jeść dobre, roślinne jedzenie i oglądać vlogi podróżnicze.

linkedin / ig @alicja.kielpinska

Agata Górzyńska-Kielak

Jestem korektorką, redaktorką, teoretyczką muzyki. Pracuję z tekstami – głównie książkami o tematyce związanej z muzyką, historią i historią sztuki oraz tekstami użytkowymi. Po godzinach chłonę literaturę faktu i piękną. Śpiewam w chórze, spaceruję, głaszczę kota.

linkedin / ig @ztekstem

Igor Zaprzałek

Jestem studentem psychologii, który fascynuje się nauką o języku. Najbardziej w lingwistyce interesuje mnie filozofia języka, języki skonstruowane (conlangi) i socjolingwistyka. Oprócz tego lubię filozofię nauki i old-schoolowe gry wideo. Ciągle kształcę się w dziedzinach związanych z zachowaniem i postrzeganiem świata przez człowieka.

Oprócz tego treści na naszej strony powstawały przy współpracy z:

  • Fundacją „W stronę dialogu” zajmującą się edukowaniem na temat społeczności romskiej i wspomaganiem Romów w Polsce,
  • Maciejem Makselonem, polonistą i redaktorem wydawnictwa WAB,
  • Kamilem Czaińskim, doktorantem IS PAN, specjalistą od języka śląskiego,
  • Janem G. Kowalskim, pasjonatem języków, autorem wpisów o języku udmurckim,
  • firmą JetLine, która udostępniła nam ekrany do akcji FEMINATYWY.

Redakcja naczelna

Marysia

Z wykształcenia jestem językoznawczynią i antropolożką. Robię doktorat z fonologii języka polskiego w SDNH UW, ale naukowo nie ograniczam się do tego jednego tematu. Wcześniej zajmowałam się tłumaczeniami, uczyłam angielskiego (zgodnie z moim filologicznym wykształceniem), prowadziłam terenowe badania etnograficzne i pracowałam przy różnych festiwalach filmowych. Lubię drążyć różne tematy, kwestionować, dociekać i analizować.

linkedin / researchgate / email

Paweł

Uczę hebrajskiego, ale nie ograniczam się do tego języka – lubię poznawać też inne kultury i języki (albo może: różne kultury za pośrednictwem języków). Interesuje mnie też to, jak działa język sam w sobie – być może to przez to, że skończyłem filozofię na UJ. Na co dzień poznaję świat też m.in. za pośrednictwem roślinnej kuchni z różnych stron świata.

linkedin / instagram / strona Klubu Hebrajskiego

Chcesz zostać autorem / autorką? Napisz do nas!