O nas

Czym jest portal o języku?

Piszemy o językach i o języku samym w sobie z wielu różnych perspektyw:

  • teoretycznej i deskryptywnej, tj. w formie analizy realnie używanego języka w sposób neutralny, bez normatywnego wartościowania jego elementów,
  • historycznej, kulturowej i antropologicznej,
  • fonologicznej, składniowej i semantycznej,
  • nawet filozoficznej,
  • a od czasu do czasu – humorystycznej. 😉

Chcemy tworzyć przestrzeń do swobodnej refleksji nad językiem, także wasze pomysły, uwagi i komentarze będą zawsze mile widziane!

Założyciele serwisu

Marysia Bolek

Z wykształcenia jestem językoznawczynią i antropolożką. Robię doktorat z fonologii języka polskiego w SDNH UW, ale naukowo nie ograniczam się do tego jednego tematu. Wcześniej uczyłam angielskiego (zgodnie z moim filologicznym wykształceniem), prowadziłam terenowe badania etnograficzne i pracowałam przy różnych festiwalach filmowych. Lubię drążyć różne tematy, kwestionować, dociekać i analizować.

Paweł Chról

Uczę hebrajskiego, ale nie ograniczam się do tego języka – lubię poznawać też inne kultury i języki (albo może: różne kultury za pośrednictwem języków). Interesuje mnie też to, jak działa język sam w sobie – być może to przez to, że studiowałem filozofię. Na co dzień poznaję świat też m.in. za pośrednictwem roślinnej kuchni z różnych stron świata.