To już rok odkąd pojawił się nasz pierwszy instagramowy wpis! Od tego czasu pojawiło się tu ich ponad 70 oraz 6 odcinków podcastu i materiały językowe. Po roku działalności przekształcamy się w portal „o języku”. Dalej prowadzimy podcast pod starą nazwą Językowe Kontrowersje.

Skąd zmiana?

Konto powstało, gdyż brakowało nam krytycznego, naukowego spojrzenia na język w internecie. Początkowo pomysłem było, żeby komentować różne rzeczy pojawiające się w internecie, prasie i debacie społecznej. Nie zdawali_łyśmy sobie sprawy, że tak bardzo się rozkręci i że uda nam się tyle zrobić! W związku z waszym zainteresowaniem stale poszerzał się zakres naszej działalności, spełniający bieżące potrzeby. Dlatego nowa nazwa, która jest znacznie szersza i pozwala na więcej. 🙂 Pod starą nazwą będziemy dalej prowadzić podcast.

Portal „o języku”

Chcemy zrobić jeszcze więcej i zapraszać do dyskusji różne osoby, dlatego poszerzamy naszą działalność i zakładamy „portal o języku” pod nowym adresem www.o-jezyku.pl.
Planujemy wydawać materiały, pisać o różnych językach, kulturach i aspektach językoznawstwa oraz zapraszać różne osoby do debaty o języku i przedstawiania swoich badań.

Jeśli chcecie nas wesprzeć, możecie zajrzeć na nasz Patronite. Naszym Patronom oferujemy dodatkowe treści za nawet symboliczne wsparcie naszej działalności. 🙂

Dziękujemy, że jesteście z nami i aktywnie uczestniczycie w dyskusji!